понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 28
home Познати

Солзите на сопругата на Кејн го обиколија светот: По поразот не можеше да престане да плаче, жали само поради една работа – тој ја тешеше

Солзите на сопругата на Кејн го обиколија светот: По поразот не можеше да престане да плаче, жали само поради една работа – тој ја тешеше

Сопругата на фудбалерот на Англија ја совладаа емоции по финалето помеѓу Англија и Италија на ЕП 2020 во неделата вечерта.

По поразот во финалето од репрезентацијата на Италија, Англичаните не можеа да ги сокријат емоциите, особено разочарани беа фудбалерите, но и нивните најблиски.

Една од нив беше и Кејти Годланд, сопругата на фудбалерот Хари Кејн која плачеше целото време, а тој ја тешеше.

Кејт целото време го бодреше својот сопруг од трибините, а по последниот промашен пенал таа плачеше без престан.

По ова тој цело време ја тешеше сопругата која пред финалето му упати и порака на Инстаграм за среќа.

-Не сум една од оние кои лесно се расплакуваат, но солзите започнаа штом започнав да пишувам колку нас не направи горди поради тоа што ова го правиш за државата, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @katekanex

Таа додаде и тој да го донесе трофејот бидејќи заслужува да го подигне истиот.

Најнови вести

Коронавирус