вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Солзи радосници за убавата вест: Повторно се слави во домот на Цеца, овој пат поводот никој не го очекуваше во овој момент (ФОТО)

Солзи радосници за убавата вест: Повторно се слави во домот на Цеца, овој пат поводот никој не го очекуваше во овој момент (ФОТО)

Фолк пејачката Цеца денеска има посебен повод за славење во нејзиниот дом.

Имено внуците на Цеца од нејзината сестра Лидија денеска полнат шест години и слават роденден.

По тој повод пејачката на социјалните мрежи упати честитка до славениците.

-Среќен роденден Петар и Илија, напиша Цеца.

 

View this post on Instagram

 

Srecan vam rodjendan Petre i Ilija! ????????????????????????????

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Со оглед на тоа дека нејзините внуци живеат во истиот дом со пејачката, несомнено е дека следува голема прослава за близнаците кои денеска се најсреќни на целиот свет.

Најнови вести

Коронавирус