сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 57
home Познати

Солзи, болка и страв: Славната актерка во жестока борба со најопасната болест

Солзи, болка и страв: Славната актерка во жестока борба со најопасната болест

Шенон Доерти (48) се бори против тумор во фаза 4 со поддршка на нејзините најблиски.

Ѕвездата од серијата Беверли Хилс 90210 отворено зборува за тоа дека неколку нејзини пријатели се со неа, поддржувајќи ја да води помирен и поздрав живот додека се бори со карцином.

-После една година борба против ракот што се враќа и други стресови, повторно се навраќам на тоа, рече 48-годишната актерка.

-Се грижам за себе и станувам храбра секој ден. Не е секогаш лесно. Имам денови кога сум депресивна или само мрзлива. Но, јас туркам со помош на пријатели.

Шенон ја спомна нејзината пријателка Ен-Мари Кортрајт, изјавувајќи дека е немилосрдна во нејзината одлука да ја однесе на пешачење и да ги научи нејзините нови начини на готвење, „кои ја хранеа мојата душа, како и мојот стомак, но на многу здрав начин“.

Во февруари, Доерти откри дека нејзиниот карцином на дојка се вратил откако отиде во ремисија во 2017 година.

Коронавирус