среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 3
home Познати

Социјалните мрежи горат: Би-Би-Си се помајтапи со модната креација на македонската претставничка и удри по неа (ФОТО)

Социјалните мрежи горат: Би-Би-Си се помајтапи со модната креација на македонската претставничка и удри по неа (ФОТО)

Македонија вчеравечер по шести пат не успеа да влезе во финалето на Евровизија која годинава се одржува во Лисабон, Португалија.

Македонската претставничка групата „Ај кју“ настапуваше под редниот број 11, а нашата пејачка Марија со нејзината модна креација стана цел на потсмев на социјалните мрежи.

Еден од највпечатливите коментари кој се појави на Твитер беше објавен од Англискиот национален сервис Би-Би-Си, кој со интересен коментар го опиша изгледот на нашата претставничка.

„Не е на опаку облечено мамо, тоа е мода која ти не ја разбираш“, стои во нивната објава, погледнете.