четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 102
home Познати

Со солзи во очите ја соопшти вистината, Емина откри каде ќе живее по разводот

Со солзи во очите ја соопшти вистината, Емина откри каде ќе живее по разводот

Пејачката Емина Јаховиќ им се обрати на обожавателите преку Инстаграм.

Со солзи во очите таа рекла дека не може да се избори со медиумскиот притисок и демантираше дека се преселила во Нови Пазар.

-Се што пишува околу мојот живот во Нови Пазар не е вистина. И понатаму ќе живеам во Турција, а во Белград и Нови Пазар ќе одам поради приватни и службени обврски. Во Истанбул ќе бидам поради школувањето на моите деца и животот на кој сум навикнала. Ви благодарам што ме поддржувате, а наскоро очекувајте две нови песни од мене, рекла Емина со солзи во очите.