недела, 28. мај 2023. Вести денес: 8
home Познати

Со шлиц до препоните Цеца му пееше на Врањеш- фудбалерот кој се прослави по скандалот со Карлеуша го прослави 30 роденден (ФОТО)

Со шлиц до препоните Цеца му пееше на Врањеш- фудбалерот кој се прослави по скандалот со Карлеуша го прослави 30 роденден (ФОТО)

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ вчеравечер во Атина му пееше на 30-от роденден на фудбалерот Огнен Врањеш кој за оваа специјална прослава ја ангажираше ни малку ни повеќе, туку една од најголемите балкански пејачки.

Пејачката на Инстаграм објави неколку видеа од луксузниот апартман во кои била сместена, а вечерта им се придружила на бројните фудбалери и познати личности кои го прославувале роденденот на фудбалерот.

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday Ognjen! #aekfc #aekfamily #yellowishes @ognjen_vranjes

A post shared by ΑΕΚ ATHENS FC (@aekfc_official) on

Цеца сепак пред да замине на прославата не додржа и ги почести фановите со нејзиниот секси изглед и шлиц до препоните.

Инаку на роденденот на својот татко била и ќеркичката на Врањеш.