вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Со пеењето ја освои публиката, а со изгледот ја освои Карлеуша која го нарече “секси“: Мартинијан оди понатаму!

Со пеењето ја освои публиката, а со изгледот ја освои Карлеуша која го нарече “секси“: Мартинијан оди понатаму!

Мартинијан Кириловски помина понатаму, во следниот круг на „Ѕвездите на Гранд“.

Тој ги испеа песните „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ и „Волим осмех твој“ од Тоше Проески.

За пеењето доби комплименти и 4 гласа,  а од баражот помина понатаму.

Негов противник во дуелот беше Марта Јовичиќ.

Мартинијан за изгледот доби посебни коментари од Карлеуша.

„Ти си секси, пресекси“-му рече Карлеуша на Мартинијан.

Пејачката му рече на нашиот претставник дека е редно време оваа година да сними песна за Гранд.

Коронавирус