сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Познати

Со овој потег Мик Џегер го упропастил животот на првата сопруга Бјанка

Со овој потег Мик Џегер го упропастил животот на првата сопруга Бјанка

Еден од најпознатите рок-легенди во светот, како и еден од најпромискуитетните е Мик Џегер. Ѕвездата беше пејач на групата „Ролинг Стоунс“.

Познатиот рокер Мик Џегер е познат како голем заводник, но само две жени успеале да го одведат пред олтар, пишува Glossy.rs. Првата е денес 73-годишната актерка Бјанка, а втората е 62-годишната поранешна манекенка и топ моделот Џери Хол, која во моментов е во брак со 25-години постариот медиумски магнат Руперт Мардок.

Бјанка, по потекло од Никарагва, стана негова сопруга во 1971 година. Свадбата се одржа во француското одморалиште Сен Тропе, а двојката ја има ќерката Џејд. Сепак, во 1977 година, двојката реши да се разведе, а во истата година, Мик се загледа во русокосата секс-бомба Џери Хол,  нивниот брак траеше 9 години, иако на крајот беше прогласен за неважечки затоа што беше склучен во Бали.

Бјанка како причина за развод го наведува неговото неверство со Џери и во една прилика изјави: „Мојот брак заврши на денот на свадбата“.

Коронавирус