вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Познати

„Со овој памет никогаш не би си го дозволила тоа“: Вака изгледаше Миа Костова со 30 килограми повеќе во бременоста (фото)

„Со овој памет никогаш не би си го дозволила тоа“: Вака изгледаше Миа Костова со 30 килограми повеќе во бременоста (фото)

Поранешната ТВ водителка и сега успешна инфлуенсерка, Миа Костова, не оства ден без да се дружи, забавува, споделува искуства, помага, советува, со своите следбеници на Инстаграм.

Периодов доста често на профилот кај Миа, тема се жените односно женското зравје, репродукцијата, инвитро оплодувањето, спонтаните абортуси…

Сега Миа се потсети на 2012 година кога беше бремена со синчето Андриа, а во тој период покачи 30 килограми.

Таа направрави споредбена фотографија и нашиша:

-Трансформации…Лево чекам да се породам за пет дена, со 30 кила плус. Со овој памет никогаш не би си го дозволина тоа. Внимавајте на себе во бременост, еве ви еден убав пример…

Не се сомневаме дека Миа ќе ја отвори темава на пошироко, а во своите „лајв“ вклучувања ќе и помогне на следбеничките со совети од професионалец.

Најнови вести

Коронавирус