вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 186
home Познати

Со ова реченица Ана најави крај на бракот? Сите зборуваат за скандалот на Дарко Лазиќ, а еве што таа кажа за него

Победникот во „Ѕвездите на Гранд“ досега беше во центарот на скандалите, за неговиот брак, алкохолот и така натаму, но никој не претпоставуваше дека неговото „чудно“ однесување има поинаква позадина.
Со ова реченица Ана најави крај на бракот? Сите зборуваат за скандалот на Дарко Лазиќ, а еве што таа кажа за него

После шокантната снимка на која српскиот пејач Дарко Лазиќ шмрка бел прав на една забава, до која дојдоа српските медиуми, излегоа информации дека пејачот и неговата сопруга се развеле пред два месеци.

Неодамна Ана Севиќ во една реченица можеби и го најави разводот на бракот.

-Тој не сфаќа дека е јавна личност, дека е под будното око на јавноста. Не е он мал, не можам јас на него да му држам лекција. Нему му посакувам се најдобро во живото и сакам да сфати некои работи. Јас можам да зборувам до задутре, но додека сам не сфаќа некои работи, кажа Ана Севиќ.

Победникот во „Ѕвездите на Гранд“ досега беше во центарот на скандалите, за неговиот брак, алкохолот и така натаму, но никој не претпоставуваше дека неговото „чудно“ однесување има поинаква позадина.

Како татко на малолетно дете кое го има со пејачката Ана Севиќ, Дарко секогаш го сметаа за семеен човек.

За жал, според српски „Курир“, јасно е дека пејачот повлекува линија кокаин. Во тој момент, Лазиќ бил во друштво на пријател, обидувајќи се да се скрие од другите луѓе.

Инаку, по објавената видео снимка на која јасно се гледа како познатиот пејач Дарко Лазиќ шмрка, српските медиуми откриваат дека постојат уште најмалку две познати личности кои исто така се уловени како користат дрога.

Според сознанијата на српските медиуми станува збор за постари личности кои се популарни низ целиот Балкан.

А медиумите засега не откриваат детали се додека не објави официјално полицијата.

Имено вчера медиумите објавија шокантна снимка и фотографии како познатиот пејач Дарко Лазиќ шмрка, а тоа беше повод полицијата да започне и своја акција.

Коронавирус