сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 56
home Познати

Со ова момче Цеца била во врска само 17 дена – кога дознала кој е всушност, веднаш го оставила! (ФОТО)

„Тој ми беше претставен како сопственик на ланец бутици!“
Со ова момче Цеца била во врска само 17 дена – кога дознала кој е всушност, веднаш го оставила! (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ беше поврзана со многу момци, но половина од тие приказни не се точни.

Сега се појави фотографија од жестоко момче со кое Светлана била во врска, а таа тоа го потврди дури во една прилика.

Дејан Марјановиќ Шабан беше „опасно момче“ од Звездара, заврши градежно училиште, имаше своја компанија и сите девојчиња се вртеле околу него во тоа време.

Марјановиќ и Цеца често се гледале заедно во текот на деведесеттите години, а повеќето од средбите биле во еден белградски клуб.

Тие во неколку наврати потврдија дека се заедно, а на еден нивни собир беше создадена заедничка фотографија, која сè уште се споделува на социјалните мрежи и на страниците „Пулсот на асфалтот“ и „Легендите на деведесеттите“, кои се занимаваат со вакви теми.

Во своето последно интервју, што беше направено само два часа пред неговата ликвидација, Шабан ја негираше врската со Цеца:
– Јас сум млад човек, завршив градежно училиште, сакам да бидам во друштво на убави девојки, да возам убав автомобил. Еве, имам БМВ 850, што, верувам, во моментов е најдобриот автомобил од таа класа во Белград. И девојките ме обожаваат. Ве молиме, објавете дека сите приказни за мојата наводна врска со нашата најпозната фолкерка се чиста фикција и невистина. Ја сакам само мојата свршеница Јелика Матиќ Синди. Таа е познат фото-модел на Запад и јас сум среќен со неа – рече тој во тоа време.

Сепак, Цеца еднаш зборуваше за нејзиното запознавање со Шабан и рече дека го запознала преку Мира Шкориќ:
– Мира Шкориќ ме запозна со него веднаш штом дојдов во Белград. Тој ми беше претставен како сопственик на ланец бутици, ми рекоа дека неговиот татко е архитект и дека е убаво и образовано момче. Немав идеја дека тој е момче од асфалтот. Се забавував со него 17 дена и кога дознав кој е и што е, веднаш го оставив – изјави пејачката.

ЕУРО 2020

Македонија