вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 122
home Познати

Со хеликоптер до Монако, па веднаш во „Ферари“ – ќерката на Митровиќ живее како во бајките откако се омажи за кралот на ураниумот (ФОТО)

Со хеликоптер до Монако, па веднаш во „Ферари“ – ќерката на Митровиќ живее како во бајките откако се омажи за кралот на ураниумот (ФОТО)

Ќерката на Жељко Митровиќ сопственикот на „Пинк“ свршена е за Илија од Украина кој е еден од најмладите милијардери во светот, а парот судејќи по фотографиите на Инстаграм живее живот како од бајките.

Таа заедно со нејзиниот избраник отпатува на луксузно патување во Франција, а со хеликоптер се возеа од снежните Алпи до Монако.

Дел од возењето со хеликоптер таа го снимаше за своите следбеници на Инстаграм, а се изгледаше нереално. Тие потоа со „Порше“ се возеа до луксузниот хотел, па таа објави и дел од ноќната вечера со милионерот.

Кристина и Илија речиси секоја недела патуваат низ различни дестинации, а на патувањата летаат со приватни авиони, а таа неретко и се пофалува со подароците кои немаат цена, а ги добива од свршеникот.

Нејзиниот свршеник инаку е сопственик на фабрика за ураниум, а двајцата се запознале за време на студирањето во Англија.

Најнови вести