четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Познати

Со години не ја покажуваше во јавноста: Сестрата на Драгана Мирковиќ ретко кој ја знае, двете се речиси идентични (ФОТО)

Со години не ја покажуваше во јавноста: Сестрата на Драгана Мирковиќ ретко кој ја знае, двете се речиси идентични (ФОТО)

Српската пејачка Драгана Мирковиќ важи за една од најпознатите поранешни југословенски пејачки на овие простори.

Иако долги години таа е на сцената, речиси ретко кој знае која е нејзината сестра.

Драгана е активна на социјалните мрежи, а како и за секој повод, така и за роденденот на нејзината сестра таа со фановите сподели фотографија со неа.

Станува збор за Душица која на пејачката и е десна рака, особено во делото околу телевизијата кога таа и нејзиниот сопруг не се во можност. Душица и е од потполна доверба  и може да се потпре на нејзината сестра.

Иако ретко се појавува во јавноста, пејачката сега откри со фановите како навистина изгледа таа и дали си наликуваат.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија