недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 90
home Познати

Со години ја лажеше целата југословенска јавност – пејачката зад себе крие мрачна тајна, дури и името не и е вистинско

Со години ја лажеше целата југословенска јавност – пејачката зад себе крие мрачна тајна, дури и името не и е вистинско

Една од најпознатите југословенски пејачки чии хитови се слушаат до ден денес, е токму хрватската пејачка Дорис Драговиќ која од јавноста го крие своето вистинско име и презиме.

Имено вистинското име во личната карта на пејачката која го освојуваше регионот во минатото како што пренесуваат хрватските медиуми е Доротеа Будимир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doris Dragović (@doris.dragovic)

Инаку нејзините песни веќе се евергрини, а на патот до својата богата кариера ја следеше нејзиното семејство и пријателите.

-Тоа ми е моето најголемо богатство, јас заради тоа сум голема, поради тие луѓе кои останаа покрај мене и во најтешките моменти, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doris Dragović (@doris.dragovic)

ЕУРО 2020

Македонија