четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Со години беше непознат за јавноста: Еве како изгледа синот на Мајкл Џексон кој како бебе за малку не го испушти од балкон (ФОТО)

Со години беше непознат за јавноста: Еве како изгледа синот на Мајкл Џексон кој како бебе за малку не го испушти од балкон (ФОТО)

Бленкет Џексон се прослави уште додека беше во пелени откако неговиот татко Мајкл Џексон речиси не го испушти од оградата балконот од хотел во Берлин 2002 година додека го покажуваше на папараците.

После тоа, во медиумите „се крена“многу прашина, а огласија и активисти на детските здруженија. Неговиот планетарно познат татко брзо се извини за своите постапки, нарекувајќи ја постапката “ужасна грешка”.

Денес тоа бебе кое Мајкл Џексон го доби од анонимна сурогат мајка, има 17 години и живее прилично повлечено, па затоа е малку познат за јавноста.

Се до две години по смртта на Џексон, изглдот на неговиот најмлад син беше непознат. Токму поради тоа некогаш го нарекуваа „Невидливото момче“.

 

View this post on Instagram

 

Merry Xmas everybody!

A post shared by Prince Michael “Bigi” Jackson (@bigisjackson) on

Неговото вистинско име е Принц Мајкл Џексон II, но е најдобро познат по прекарот „Бленкет“ . Во 2015 момчето го промени своето име во Биги, пишува „The Sun“.

Од 2009 за него се грижи баба Кетрин и братучедот Тито Џо. Во 2017 година, неговата сестра Париз откри дека двајцата повеќе не живеат заедно на имотот на нивниот татко во Калифонија.

Инаку со денови не стивнуваат написите дека Мајкл Џексон злоставувал малолетници, кои денес тоа го признаваат.

Коронавирус