петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Познати

Со еден детаљ го засака цела Италија: Кога ќе видите како се облече Роналдо се ќе ви стане јасно зошто е модна икона (ФОТО)

Со еден детаљ го засака цела Италија: Кога ќе видите како се облече Роналдо се ќе ви стане јасно зошто е модна икона (ФОТО)

Кристијано Роналдо откако е дојден во Италија секојдневно сите очи се вперени кон него, каде излегува, колку голови дава, како се однесува на тренинзите, што прави во слободното време и слично.

Славниот Португалец кој неодамна стигна во Торино каде настапува за Јувентус речиси веднаш да се прилагоди на италијанската мода па стана миленик на целата нација.

 

View this post on Instagram

 

Back on track?blessed?

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Роналдо веќе неколку пати уживаше во Милано со својата избраничка Георгина Родригез, а папараците не можеа да не останат рамнодушни на неговата креација од најпознатиот италијански дизајнер.

 

View this post on Instagram

 

Moments ❤️❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Имено фудбалерот неодамна го облече познатиот дизајн на Версаче, погледнете.

Коронавирус