вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 27
home Познати

Со денови примала јаки инјекции: Цеца ја призна вистината за нејзината здравствена состојба

Со денови примала јаки инјекции: Цеца ја призна вистината за нејзината здравствена состојба

Фол ѕвездата Цеца Ражнатовиќ неодамна го нарушила своето здравствено здравје бидејќи се разболела откако на концертот во Љубовиј пеела на дожд.

– Проблемот беше што сцената беше далеку од сместувањето каде што се подготвував за дваесетина минути возење, па мојата влажна облека се исуши врз мене и ми се слоши. Со денови примав силни инјекции и инфузии и инхалации. Но, како што можете да видите, успеав да се опоравам – изјави Цеца, која се опорави и одржа спектакуларен концерт во Будва пред неколку дена.

Цеца се осврна и на врската со нејзиниот внук Жељко, кој е миленик во семејството.

– Јас сум му пријателка. Ние одлично се забавуваме и се дружиме. Вељко и Богдана постојано ми праќаат снимки кога не сум со него. Вчера наутро, по концертот со Вељко и Жељко, преку видео повик разговарав за тоа како беше на концертот – откри фолк sвездата.

Коронавирус