четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Познати

Со децении молчи за своите години: Конечно е откриено кога е родена славната водителка

Со децении молчи за своите години: Конечно е откриено кога е родена славната водителка

Речиси секоја жена на Балканот барем еднаш ја цитирала познатата водителка и ТВ-лице Рушка Јакиќ и нејзината реченица „Добро утро, убавици“. Таа е позната по својот ексцентричен стил, но и по нејзините ставови кои многу отстапуваат од балканските стандарди.

Поранешната водителка на емисијата „Љубов и мода“, старата дама од Белград и госпоѓа со стил, е позната по својата исклучителна самодоверба и промовирање на потребата човекот да се сака и почитува себеси за да го очекува истото од другите.

Она што е многу интересно во животот на Рушка Јакиќ е тоа што таа никогаш јавно не кажа колку години има. Сега во медиумите се појави информација дека таа е родена во 1938 година, што значи дека има 83 години.

Не се срами да прави провокативни фотографии како модел, па секогаш беше подготвена да ги скрши сите табуа и предрасуди.

Таа е единствената која успеала да направи интервју со себе, во кое покажала снимка од нејзината пластична операција.

Поранешната ТВ ѕвезда се омажи три пати, додека сегашниот емотивен статус го нарекува – среќно разведена.

Најнови вести