четврток, 24. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Снаата и свекрвата во иста венчаница: Пријовиќ избра венчаница која чини цело богатство (ФОТО)

Снаата и свекрвата во иста венчаница: Пријовиќ избра венчаница која чини цело богатство (ФОТО)

Идната снаа на Брена инспирација за својата венчаница најде во венчаницата на Миранда Кер која ја потпишува модната куќа „Диор“.

Брена пред 27 години на нејзината венчавка носеше венчаница од истата модна куќа, а сега Александра ја продолжува традицијата.

Интересно е тоа што креациите на „Диор“ може да чинат од 20.000 евра па до неверојатни 100.000.

– Александра сака  венчавката да и биде совршена, иако многумина очекуваа дека ќе одбере некоја атрактивна венчаница, таа сепак избра да се држи до традицијата, рекол за „Ало“ извор близок до пејачката.

Нивната венчавка ќе сеодржи на крајот на јуни а повиканои се 500 гости.

Најнови вести

Коронавирус