четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Слушнав дека е сама: Лука Дончиќ и фрли око на 30 години постарата холивудска актерка која е вистинска секс бомба (ФОТО)

Слушнав дека е сама: Лука Дончиќ и фрли око на 30 години постарата холивудска актерка која е вистинска секс бомба (ФОТО)

Само што пристигна во НБА кошаркарот на Далас Лука Дончиќ привлече големо внимание во американската јавност.

Вниманието во медиумите тој го предизвика не поради спортските успеси, туку поради коментарот кој сподели на социјалните мрежи.

Имено кошаркарот и фрлил око на атрактивната холивудска актерка Џенифер Анистон која е поранешна сопруга на Бред Пит.

Таа во меѓувреме се разведе од актерот минатиот септември и сега е потполно слободна.

-Слушнав дека е сама, едноставно ми се допаѓа, вели Дончиќ во едно интервју во САД.

Освен тоа, тој на својот Твитер профил остави и интересен твит поврзан со актерката.

Коронавирус