понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 128
home Познати

Слоба Радановиќ повторно имал сообраќајна несреќа во Белград

Слоба Радановиќ повторно имал сообраќајна несреќа во Белград

Пејачот Слоба Радановиќ имал мала сообраќајна несреќа во Белград.

Несреќата се случила во близина на стадионот на Црвена звезда, и за среќа никој не е повреден, пишува Пинк.рс.

Како што се наведува, станува збор за мала незгода, што не предизвика голема материјална штета, бидејќи автомобилот БМВ на Слоба и другото возило беа само „изгребани“.

Да потсетиме, Слоба доживеа несреќа во Белград пред седум месеци, а тогаш со него во автомобилот беше и неговата свршеница Јелена Ѓуричанин.

Инаку, Слоба неодамна откри дека го возел автомобилот на неговата партнерка.

– Мојот автомобил се поправа, затоа го возам на Јелена. Иако нејзиниот е одличен, морам да признаам дека ми недостига мојот. Поради короната, еден дел од Германија не можеше да стигне, но оваа недела ќе пристигне, се надевам – рече тој за „Ало“.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија