понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сличноста помеѓу нив е неверојатна: Ова е братучедот на Буба Корели кој е ранет во престрелката, неразделни се со раперот (ФОТО)

Сличноста помеѓу нив е неверојатна: Ова е братучедот на Буба Корели кој е ранет во престрелката, неразделни се со раперот (ФОТО)

Во медиумите утрово како бомба одекна веста дека во Сараево било пукано во раперот Амар Ходџиќ познат како Буба Корели, но дека наводно е ранет неговиот братучед Омар.

По оваа вест, се огласи и самиот рапер кој вели дека тој не бил на мета на напаѓачите и дека тој само случајно бил на местото на настанот.

-По повод денешниот инцидент кој се случил, јас Амар Ходџиќ се најдов на погрешно место во погрешно време и никако не сум поврзан со пукањето, вели кратко раперот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I M P E R I A 👑 (@omar.imp)

Но, во престрелката е повреден неговиот братучед со кого се нераздвојни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I M P E R I A 👑 (@omar.imp)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I M P E R I A 👑 (@omar.imp)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I M P E R I A 👑 (@omar.imp)

ЕУРО 2020

Македонија