понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 187
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Босилово

home Познати

Слепо девојче му пријде на Саша Матиќ: Кога двајцата запеаја се родија безброј емоции (ВИДЕО)

Слепо девојче му пријде на Саша Матиќ: Кога двајцата запеаја се родија безброј емоции (ВИДЕО)

По концертот во Књажевац, на Саша Матиќ му пријде 16-годишната Лана, која, како што вели мајка и, пред три години, поради генетски причини потполно го загубила видот.

Нејзината дијагноза е конечна, но Лана, не само што е одличен ученик, туку знае и прекрасно да пее.

Таа заедно со Матиќ запеа еден од неговите најголеми хитови.

-Ова е мојот најсреќен ден во животот, изјави Лана, а Саша Матиќ кога го слушна нејзиниот глас предвиде блескава кариера доколку почне да се занимава со музика.

Парламентарни избори 2020