понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 155
home Познати

Следбениците шокирани: На профилот на Туцаковиќ на Инстаграм осамна оваа порака, особено естрадата го читаше ова со страв (ФОТО)

Следбениците шокирани: На профилот на Туцаковиќ на Инстаграм осамна оваа порака, особено естрадата го читаше ова со страв (ФОТО)

Авторката на најголемите хитови во регионот, Марина Туцаковиќ, почина на 19 септември годинава.

Марина неколку години се бореше со карциномот на дојка, а здравјето дополнително ѝ го наруши инфекцијата со коронавирусот.

Утре ќе помине точно еден месец од нејзината смрт, која крена голем прав во јавноста.

Кој колку ѝ останал должен, на кого му ги напишала последните стихови пред смртта, што ќе прави нејзиниот син Лаќа се само дел од темите со кои се занимаваат медиумите и јавноста.

А сега се појави нешто што никого не остави рамнодушен!

Имено, на инстаграм-профилот на Марина осамна објава што ги шокира нејзините следбеници.

Најнови вести