вторник, 23. јули 2019. Вести денес: 89
home Познати

Славниот музичар колабираше за време на концерт- се струполи на сцена (ВИДЕО)

Славниот музичар колабираше за време на концерт- се струполи на сцена (ВИДЕО)

Музичарот Мерилин Менсон колабираше за време на концертот во Хјустон. Контроверзниот уметник и се пожали на публиката дека чувствува топлотен удар и за време на изведбата на песната „Sweet dreams are made of this)“ падна на сцената.

Настапот во Хјустон беше прекинат, но турнејата „Twins of Evil: The Second Coming“ ќе продолжи со концерт во Денвер.

Според обожавателите на 49-годишниот Менсон причината за инцидентот на концертот во Хјустон е исцрпеноста на музичарот по бројните и напорни настапи во изминатиот период.

Менсон се уште официјално не се огласи за состојбата на неговото здравје.