среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 47
home Познати

Славниот глумец ја менува професијата

Славниот глумец ја менува професијата

По долгогодишната успешна кариера глумeцот Бил Мареј посака да си ја промени професијата, па се пријави за каква било работа во ресторан на аеродром.

Тој тоа го откри во емисијата „3 Грлс 1 Кит” на комичарката Ејми Шумер, каде што гостуваше. Притоа, глумецот рече дека верува дека има афинитети за работа во ресторанот за азиска храна на аеродромот во Атланта, Џорџија, САД.

– Ја пополнив пријавата зашто сметам дека тоа е едно од најдобрите места за јадење, нагласи Бил.

На прашањето на Ејми – што би работел таму, тој одговори – „што било, што и да е“.

Кусо потоа, ресторанот „П.Ф. Ченг“ на Твитер објави: „Бил, ја доби работата. Кога можеш да почнеш?“

– Ова е најдобро време за оваа промена, прокоментира глумецот.

Коронавирус