сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Познати

Славниот фудбалер скршен од болка: Почина неговата сопруга

Славниот фудбалер скршен од болка: Почина неговата сопруга

Тања Џонс, сопругата на светски познатиот фудбалер Вини Џонс, почина вчера во својот дом.

Имаше 53 години, но ја изгуби тешката битка со ракот.

Во брак беа од 1994-та година, имаат едно дете-ќерката Кејли.

Семејството замолило за приватност во овие тешки моменти, кога се чувствуваат скршено.

Коронавирус