понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 44
home Познати

Славниот актер стана татко во седмата деценија, љубовта кон 31 година помладата сопруга го обзема

Славниот актер стана татко во седмата деценија, љубовта кон 31 година помладата сопруга го обзема

Славниот актер Џеф Голдблум (68) има бурно минато, а своето прво дете го доби доцна, на 63 годишна возраст. Имено, актерот на почеток беше таинствен за својот брак со младата сопруга Емили Ливингстон, но потоа одлучи да покаже колку е среќен.

Актерот зад себе има два кратки брака, а со Емили која е 31 година помлада од него се запознал во 2011 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilie Goldblum (@emiliegoldblum)

Парот се венчаше во 2014 година и тогаш тој признал дека љубовта кон Емили целосно го обземала.

Сопружниците во 2015 година добија близнаци, синот Чарли Оушн и ќерката Ривер. Пред тоа Џеф мислел дека никогаш нема да има деца што и отворено признал.

Најнови вести

Коронавирус