сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 83
home Познати

Славниот актер Игор Первиќ почина, а оваа најголема желба му остана неостварена

Славниот актер Игор Первиќ почина, а оваа најголема желба му остана неостварена

Игор Первиќ жените го обожаваа, а беше еден од најубавите и најпосакувани актери. Долго го немаше на големото платно, а тогаш пред самиот крај на животот почнаа да му се нижат улоги кај Шотра, па во филмот „Проклетиот пес“, како и серијата „Немањиќ“.

Игор имал само една желба, а тоа е враќање на театарот. На неговите молби за настап во театар, режисерите остануваа глуви.

-Театар. Би сакал во него повеќе да играм. Инаку, улогите како такви не ги посакувам, бидејќи во животот кога нешто посакувате, обично тоа не се остварува, а треба да се има и малку среќа, порача Игор во своето последно интервју минатата година.

Ги избегнуваше медиумите, бидејќи сметаше дека младите треба да се покажуваат, а неговото време дека поминало.

Најнови вести

Коронавирус