сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Славниот актер и неговата сопруга се отпуштени од болница- го победија ли коронавирусот?

Славниот актер и неговата сопруга се отпуштени од болница- го победија ли коронавирусот?

Актерот Том Хенкс и Рита Вилсон, неговата сопруга се отпуштени од болницата во Австралија, пет дена откако беа дијагностицирани со коронавирус.

Одделот за здравство на Квинсленд не ги коментираше информациите дека Том Хенкс и Рита Вилсон се ослободени од болницата и се во самоизолација во куќа што ја изнајмиле.

Официјално е соопштено минатата недела дека се прати состојбата на неколку лица кои биле во контакт со Хенкс и Вилсон по доаѓањето во Австралија, но не се објавени детали од тој мониторинг.

Коронавирус