вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 69
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Славниот актер го слави 60-тиот роденден во изолација, позитивен е на коронавирус

Славниот актер го слави 60-тиот роденден во изолација, позитивен е на коронавирус

Актерот Антонио Бандерас е позитивен на коронавирусот. Тој на својот Инстаграм напишал дека се чувствува релативно добро.

Бандерас е во домашна изолација и нема да може да го прослави 60-от роденден со пријателите.

„Се чувствувам релативно добро, единствено што сум поуморен од претходно“, рекол Антонио Бандерас, кој нагласил дека верува дека набрзо ќе закрепне од вирусот кој погоди толку многу луѓе ширум светот.

Деновите во карантин ги поминува одморајќи се, а го релаксира и читањето книга и пишувањето. Напоменал дека во седмата деценија влегува со многу ентузијазам.

 

View this post on Instagram

 

Un saludo a todos. Quiero hacer público que hoy, 10 de Agosto, me veo obligado a celebrar mi 60 cumpleaños siguiendo cuarentena al haber dado positivo de la enfermedad COVID-19, causada por el coronavirus. Me gustaría añadir que me encuentro relativamente bien, solo un poco más cansado de lo habitual y confiado en recuperarme lo antes posible siguiendo las indicaciones médicas que espero me permitan superar el proceso infeccioso que sufro y que a tantas personas está afectando alrededor del planeta. Aprovecharé este aislamiento para leer, escribir, descansar y seguir haciendo planes para comenzar a darle significado a mis recién estrenados 60 años a los cuales llego cargado de ganas y de ilusión. Un fuerte abrazo a todos. Antonio Banderas.

A post shared by Antonio Banderas (@antoniobanderasoficial) on