петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 116
home Познати

Славниот актер ги расплака сите: Зборуваше за своите 5 деца, а има 4 – еве на кого мислеше (ВИДЕО)

Славниот актер ги расплака сите: Зборуваше за своите 5 деца, а има 4 – еве на кого мислеше (ВИДЕО)

Целиот свет зборува за солзите на Том Хенкс (63) на доделувањето на наградите на Златен глобус.

Актерот истакнал дека има многу поголеми работи во животот од награда и признание, а пред сите присутни ја истакнал својата сопруга.

-Човекот е благословен со семејството кое што седи пред него, рекол Том додека погледот го имал насочено кој својата сопруга Рита Вилсон и нивните деца.

Тој исто така истакнал дека тие му се најважните луѓе во неговиот живот.

-Жена која е фантастична на секој начин, која ме научи што е тоа љубов. Пет деца кои се храбри, силни и мудри – што е нивна работа. Прекрасна група луѓе која го прифаќа тоа што некогаш со месеци не сум присутен дома. Не можам да ви опишам колку ми значи вашата љубов, низ солзи изјавил актерот.

Том има 4 деца, но зборуваше за 5-еве зошто:

Според пишувањето на магазинот „People“, тој не погрешил во броењето, туку намерно го кажал тој број, вбројувајќи ја во своите деца и сопругата на својот син Колин, Саманта Брајант.

Според извори блиски на актерот, тој Саманта ја смета за своја ќерка. Колин и таа се во брак од 2010 година и имаат две деца.

Коронавирус