сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Познати

Славниот актер чека дете со својата нова сопруга: Таа е вистинска убавица и 34 години помлада од него (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Славниот актер чека дете со својата нова сопруга:  Таа е вистинска убавица и 34 години помлада од него (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

69 годишниот актер Ричард Гир и претприемачката Алехадра Силва, која има 35 години, се венчаа пред три месеци пред матичар, а после тоа имаа семејна прослава во својот дом во Њујорк. Според пишувањата на шпанските медиуми парот го очекува нивното прво дете, а оваа информација ја потврди и портпаролот на Алехандра.

Гир и Силва беа во врска три години, а се запознале во луксузен италијански хотел, кој таа го купила со поранешниот сопруг. Претприемачката ви понеделникот објави дека таа и актерот слават три месеци брак и дека тоа е посебен момент во нивниот живот.

Hoy hace 3 meses de un momento muy especial en nuestra vida, momento en el que contentos, no solo por haber podido compartir la alegría de nuestro amor mutuo con amigos y familiares, sino también porque tuvimos la oportunidad de expresar nuestras aspiraciones para el futuro. Aspiraciones a hacer de nuestro camino espiritual el núcleo de nuestra vida juntos. De ayudarnos unos a otros en el camino hacia la iluminación, regando las semillas del amor, la compasión, la generosidad, la ética, la paciencia, el esfuerzo, la concentración y la sabiduría en los demás. A medida que avanzamos en este camino y sufrimos los diversos altibajos de la vida, aspiramos a transformarlos en el camino del amor, la compasión, la alegría y la ecuanimidad. ✨?? #AlejandraGere #RichardGere #happiness #FelicidadAbsoluta #InLove …………… Today it’s been 3 months of a very special moment in our lives when we went happy, not only because we where able to share the joy of our mutual love with friends and family, but also because we had the opportunity to express our aspirations for the future. Aspirations to make our spiritual journey the core of our life together. To help each other on the path to enlightenment, watering the seeds of love, compassion, generosity, ethics, patience, effort, concentration and wisdom in others. As we move along this path and suffer the various ups and downs of life, we aspire to transform them into the path of love, compassion, joy and equanimity. ✨??

A post shared by Alejandra Gere (@alejandragere) on

-Тоа е момент кога сме среќни, не само затоа што имаме можност да ја делиме нашата радост за меѓусебната љубов со пријателите и семејството, туку затоа што имаме шанса да ги изразиме нашите желби за иднината, истакнува Алехандра. Таа додава дека може да направат и духовно патување во сржта на нивниот заеднички живот.

Алехандра е ќерка на бизнисмен и поранешен потпретседател на фудбалскиот клуб Реал мадрид, Игнасио Силва. Актерот неа ја запознал додека се разведувала од сопругот, 43 годишниот геолог Говинд Фридленд, син на американскиот рударски магнат Роберт Фридленд.

Гир четири години беше во брак со 52 годишниот супер модел Синди Крофорд, а втора сопруга му беше актерката Кери Ловел, која има 57 години, од која се разведе во 2016 година, брак од кој го имаат синот, 18 годишниот Хомер Џејмс Џигмеа.

Коронавирус