петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 67
home Познати

Славната тенисерка за денот на вљубените во тесно бикини на плажа: Фановите не знаеја каде попрво да ја гледаат Шарапова (ФОТО)

Славната тенисерка за денот на вљубените во тесно бикини на плажа: Фановите не знаеја каде попрво да ја гледаат Шарапова (ФОТО)

Легендарната тенисерка Марија Шарапова се повлече од тенисот минатата година на 32 годишна возраст, но иако се пензионираше таа е се поактивна на социјалните мрежи каде ја следат повеќе од 4 милиони луѓе.

Овие денови Шарапова повторно го привлече целото свое внимание кон себе откако подели провокативна фотографија на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova)

Станува збор за фотографија на која тенисерката позира во тесно бикини кое и ги оцртува сите атрибути.

Поводот за оваа фотографија беше денот на вљубените, а под неа Шарапова напиша:

„Среќен ден на љубовта“ од оваа магична плажа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија