понеделник, 26. јули 2021. Вести денес: 179
home Познати

Славната пејачка скршена, поради коронавирусот остана без најсаканиот член на семејството (ФОТО)

Славната пејачка скршена, поради коронавирусот остана без најсаканиот член на семејството (ФОТО)

Пејачката Тијана M, попозната како „Жената на султанот“ по нејзиниот голем хит, остана без нејзината баба, која, според локалните медиуми, починала од последиците на коронавирусот.

Бабата на Тијана некое време се лекуваше од ковид во болница, но за жал, не успеа да ја надмине злобната болест.

Пејачката била многу приврзана за неа, па се прости јавно преку објава на нејзиниот профил на Инстаграм заедно со фотографијата од нејзината баба.

– Те сакам засекогаш, бабо моја најдобра! Ангелите нека те чуваат! Ти благодарам за сè што стори за нас, напиша Тијана на Инстаграм.

И пејачката е позитивна на коронавирус.

Коронавирус