четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 7
home Познати

Славната манекенка казнета 70.000 евра- ги покажуваше градите на натпревар (ВИДЕО)

Славната манекенка казнета 70.000 евра- ги покажуваше градите на натпревар (ВИДЕО)

Манекенката Џулија Роуз, со своите колешки Лорен Самер и Кејла Лорен присуствуваше на бејзбол натпревар и во еден момент ги покажа градите. За тоа таа е казнета со 70.000 евра.

Со тоа, девојките сакаа да го изрекламираат своето „18 плус“ списание „Шегмег“. А го избрале бејзболот затоа што тоа привлекува огромно внимание на телевизија и веднаш ќе стане хит.

Подоцна изјавуваа дека на тој начин сакале и да ја покренат свеста за ракот на дојка.

Роуз истакнува дека ја очекувала казната и била подготвена и на ризик од затворска казна. Таа кажа и дека планираат да го повторуваат тоа со слични постапки.

Најнови вести