недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Славната двојка ги потпиша документите за развод

Славната двојка ги потпиша документите за развод

По три години конечно е финализиран разводот на Џенифер Гарнер и Бен Афлек. Веќе ги предале документите пред неколку дена, а веќе не се разделени, туку службено разведени, пишуваат странските медиуми.

Ниеден од нив немал адвокат, туку најмиле само една личност – Лаура Васер која ги водела преговорите.

Се договориле и за заедничко старателство над своите три деца. Виолет, Серафин и Самуел, а за нив да не им падне тешко, ќе посетуваат терапевт барам шест месеци.

Иако немале предбрачен договор, немало проблеми околу поделбата на имотот.

Гарнер и Афлек се споија за време на заедничкиот филм „Daredevil“ од 2003 година, а раздвоено почнаа да живеат по десет години брак, наводно поради неверствата на Бен.

Вистина.мк

Најнови вести

Коронавирус