недела, 2. април 2023. Вести денес: 16
home Познати

Славната актерка се вакцинираше: Среќна сум и привилегирана

Славната актерка се вакцинираше: Среќна сум и привилегирана

Славната актерка Џенифер Анистон на својот Инстаграм профил објави дека се вакцинирала против коронавирусот, како и дека се чувствува многу добро откако ја примила вакцината.

-Вакцинирана сум и се чувствувам навистина добро! Ние сме исклучително среќни и привилегирани што во моментов имаме вакцини во САД, но тоа не е случај насекаде, за жал, и како што знаеме, здравјето на сите нас зависи од здравјето на една личност… Мислам на оние кои немаат или нема да имаат можност да се вакцинираат, да ги прегрнат своите пријатели и членови на семејството, напиша актерката објавувајќи своја фотографија.

Анистон, како и повеќето нејзини колеги, реши да ја искористи својата популарност и апелира до јавноста да се вакцинира.