сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Славната актерка се бори со рак: „Не сакам да знам уште колку време ми останува“

Славната актерка се бори со рак: „Не сакам да знам уште колку време ми останува“

Оливија Њутон Џон (70) се бори со сериозна болест. Кон крајот на минатата година, дознала дека ракот на дојка се вратил по трет пат, а на шоуто „60 минути“, зборуваше за нејзината борба.

– Кога ќе откриете дека имате сериозна болест, веднаш добивате временски распоред. Не сакам да верувам во овие ограничувања затоа што кога некој верува во нив, тие лесно можат да се остварат, верува таа.

Таа продала кожна јакна и панталони што ги носела на „Брилијантин“ за да инвестира пари во истражување за третман на рак со канабис.

Самата актерка користи канабис за лекување на нејзината болест и вели дека и помага.

Коронавирус