четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 169
home Познати

Славната актерка објави фотографија на која го дои своето дете, фановите воодушевени (ФОТО)

Славната актерка објави фотографија на која го дои своето дете, фановите воодушевени (ФОТО)

Корисниците на социјалните мрежи и фановите на американската актерка Кејт Хадсон (39) ја пофалија бидејќи таа сподели фотографија на која ја дои тримесечна ќерка за време на пауза од снимањето.

„Иако мора да работите, децата мора да јадат“, напиша таа покрај фотографијата што ја сними Нино Муноз.

Нејзините фанови ја пофалија и изразија восхит што го промовира доењето. И покрај фактот дека сликата е совршена бидејќи Хадсон е филмска ѕвезда, многу мајки знаат колку е тешко да се балансира меѓу работата и мајчинските должности.

 

View this post on Instagram

 

When you’re workin but babies gotta eat ?? (Love you @ninomunoz ?)

A post shared by Kate Hudson (@katehudson) on

„Секогаш ја дојам ќерката и се обидувам да балансирам помеѓу работата и доењето, што им е проблем на многу мајки“, рече актерката во емисијата „Тудеј шоу“.

-Отсекогаш мислев дека ќе имам шест деца. По Рајдер и Бингам, мислев… нема да имам повеќе деца, а потоа го запознав Дани и – ете, девојче. Но, мислам дека мора да му родам син“, рече таа.

Коронавирус