вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 54
home Познати

Славната актерка ја покажа тетоважата со правописна грешка (ФОТО)

Славната актерка ја покажа тетоважата со правописна грешка (ФОТО)

Британската актерка Ема Вотсон се појави на свеченоста по повод доделувањето на Оскарите во црна тоалета без ракави и ја покажа новата тетоважа во чест на холивудското движење против сексуалното насилство.

На забавата по Оскарите многумина забележаа дека тетоважата на дваесет и седумгодишната ѕвезда од филмовите „Хари Потер“ има правописна грешка и наместо „Time’s Up“ е напишнао  „Times Up“.

Актерката, која донираше милион фунти за поддршка на жртвите на сексуално насилство, не откри дали тетоважата е привремена или трајна.