вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 126
home Познати

СЛАВЕЊЕ ВО СЕМЕЈСТВОТО САКИЌ: Ќерката на Синан доби бебе, сите се разнежнија кога го дознаа името (ФОТО)

СЛАВЕЊЕ ВО СЕМЕЈСТВОТО САКИЌ: Ќерката на Синан доби бебе, сите се разнежнија кога го дознаа името (ФОТО)

Ќерката на починатиот пејач Синан Сакиќ, Џулкица Сакиќ Амзиќ, денес се породи и ја роди својата четврта ќерка.

Среќната вест ја објави нејзиниот брат Ален Сакиќ, а потоа се огласи и таа по раѓањето.

– Повторно станав чичко – напиша Ален, а таа објава ја сподели Шулкица.

Честитките почнаа да пристигнуваат, а ќерката на Синан сето тоа го објави на својот профил.

Преку објавите, дознавме дека новороденото бебе се вика Алена. Дали е тоа по нејзиниот брат, останува да видиме.

Инаку, Џулкица моментално живее со своето семејство во швајцарскиот град Базел, а неодамна јавно проговори за здравствениот проблем што го имаше.

Коронавирус