вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Познати

Слаткото девојче од „Х-фактор“ блесна во бело- Илма Карахмет се омажи, а пејачот од истото шоу и стана кум (ФОТО)

Слаткото девојче од „Х-фактор“ блесна во бело- Илма Карахмет се омажи, а пејачот од истото шоу и стана кум (ФОТО)

Дури и оние кои не ја следеа првата сезона на музичкото шоу „Х фактор“, се сеќаваат на Илма Карахмет која благодарение на нејзиниот вокал стана интернет сензација.

Веднаш по испаѓањето од ова музичко шоу, се случи скандал бидејќи на Фејсбук се појави статус во кој Илма распали по Емина Јаховиќ. Меѓутоа, Илма демантираше велејќи дека станува збор за лажен профил.

По пет години од музичкото шоу, веќе полнолетната Илма порасна во вистинска убавица, но и се омажи за нејзиниот партнер.

Таа и нејзиниот избраник го кажаа судбоносното „Да“, вчера на церемонија која се одржа во Сараево, додека Алекса Перовиќ од истото шоу и стана кум, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус