петок, 18. септември 2020. Вести денес: 76
home Познати

Слаткар со дефинитивно најубавата новогодишна честитка: „Ќе станам татко!!!“

Слаткар со дефинитивно најубавата новогодишна честитка: „Ќе станам татко!!!“

Популарниот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар, некоја минута по полноќ, имаше специјална честитка за годината во која влеговме.

Среќата која тој ја доживува, посака да им се случи на сите. Во неговата новогодишната честитка, фокусот е бремената сопруга Сања Николиќ која во елегантно издание позира пред огледалото, додека со едната рака се држи за стомачето.

 

View this post on Instagram

 

I’m gonna be a daddy ? 2020 ke bide mojata najsrekna godina ? Vi gi posakuvam moite ubavini ❤️ Happy New Year ?

A post shared by Slatkaristika (@iamslatkaristika) on

„Ќе станам татко! 2020 ќе биде мојата најсреќна година! Ви ги посакувам моите убавини. Среќна Нова Година!“, напиша Слаткар на социјалните мрежи и предизвика многу реакции.

„Најубавото чувство, Бог нека ве чува“, „Честитки тате Слаткар“, „Многу ми е мило, среќна нека ви е годината“, „Само убавини да ве следат“, се само дел од коментарите на изненадените и воодушевени фанови на Слаткар.

 

Коронавирус