понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 67
home Познати

Слаткар ја отвори душата откако го доби синот- покажа како изгледа, а еве што имаше да каже за манекенката Сања Николиќ (ФОТО)

Слаткар ја отвори душата откако го доби синот- покажа како изгледа, а еве што имаше да каже за манекенката Сања Николиќ (ФОТО)

Македонскиот хип-хоп изведувач, Марко Маринковиќ Слаткар, пред неколку дена стана татко. Неговата сопруга Сања Николиќ го роди синот Моша.

Ова е прво дете на музичарот и некогашната Мис на Македонија. За „Репортер“ тој раскажа дека породувањето поминало лесно, мајката и бебето се супер и дека, на почетокот одлично се снаоѓа во новата улога.

 

View this post on Instagram

 

Moša ?

A post shared by Slatkaristika (@slatkaristika.official) on

„Заради ситуацијата дома сме по цел ден. И се снаоѓаме супер, ако сме само двајцата. Моша е лесен за чување, а Сања е најдобрата мајка на светот“, вели Слаткар.

Коронавирус