четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 113
home Познати

Скрши многу срца: Саша Ковачевиќ среќен во љубовта, ја најдов вистинската девојка

Скрши многу срца: Саша Ковачевиќ среќен во љубовта, ја најдов вистинската девојка

Саша Ковачевиќ се подготвува да ги прослави претстојните празници во кругот на семејството.

За српските медиуми говори и за својата емотивна состојба, која се чини, никогаш не била подобра.

Веќе извесно време тој ужива во љубовна врска со Зорана Тасовац, но со неа досега не се појавуваше во јавност.

Но, по оваа изјава се чини дека пејачот ќе скрши многу женски срца на Балканот.

-Генерално, сакам оваа врска да ја сочувам од јавноста од причина што сум исполнет и среќен, па не сакам тоа да се уништи. Сметам дека приватниот живот е подобро, колку што можам, да го сочувам за себе, вели Ковачевиќ кој додава дека на неговата девојка не и е лесно да се навикне на неговиот начин на живот.

-Знам дека е тешко да се најде сродна дупа и некој кој во целост ќе ја разбере мојата работа, особено во денешно време. Сметам дека ја најдов поубавата полоцина и некој кој го разбира мојот начин на живот, додава пејачот.

Најнови вести

Коронавирус