понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 133
home Познати

СКРШЕНАТА КРАЛИЦА ДОНЕСЕ ГОЛЕМА ОДЛУКА ЗА НА ПОГРЕБОТ: Ова го прави само поради принцот Хари, особено по отселувањето!

СКРШЕНАТА КРАЛИЦА ДОНЕСЕ ГОЛЕМА ОДЛУКА ЗА НА ПОГРЕБОТ: Ова го прави само поради принцот Хари, особено по отселувањето!

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота наутро. На погребот ќе присуствуваат сите членови на британското кралско семејство, а она што ги загрижуваше сите до вчера беше воената униформа што сите машки членови требаше да ја носат.

Ова е традиција што досега не ја кршеле. Сепак, принцот Хари ќе присуствува на погребот по интервјуто кое предизвика скандал во јавноста.

Сепак, по напуштањето на Велика Британија, тој се откажа од сите свои титули, па членовите на семејството беа загрижени дека тој ќе биде единствениот член на семејството без униформа.

Ова е исто така единствена можност за членовите на семејството да покажат како ја подобриле својата врска со Хари и дека тој сè уште е член на семејството, а на овој начин би испратиле токму спротивна порака.

Поради ова, кралицата предложи да ја прекинат традицијата и никој да не носи униформа, бидејќи медиумите во Велика Британија јавуваат дека принцот Хари и принцот Ендру, кој се наоѓа во слична ситуација, не треба да „црвенеат“ пред присутните.

Најнови вести

Коронавирус