четврток, 22. април 2021. Вести денес: 55
home Познати

Скршена од болка едвај стоеше на нозе, а целото време ја држеа неговите родители- тажна слика од погребот на српскиот рапер (ФОТО)

Скршена од болка едвај стоеше на нозе, а целото време ја држеа неговите родители- тажна слика од погребот на српскиот рапер (ФОТО)

Раперот Далибор Андонов Гру денеска беше погребан на гробиштата во Белград во присуство на семејството, пријателите и стотина луѓе кои го почитуваат неговиот лик и дело.

За време на погребот се обратија неколку негови блиски пријатели кои одржаа срцепарателни говори, по што присутните не можеа да ги воздржат емоциите.

Од капелата цело време се слушале лелеците на неговата сопруга, а раперот бил испратен и од најверните моторџии и трубачи.

Моторџиите носеа симболични маички во црна боја, а пулсот на нив ја означувало брзината.

Инаку таа целото време била придржувана од родителите на трагичнозагинатиот рапер.

Раперот трагично загина откако возеше кајт во вода во понеделникот попладне.

 

Коронавирус