вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 63
home Познати

Скршен од болка пристигна во болница: Братот на Дарко Лазиќ откри дали ќе му биде ампутирана ногата на пејачот (ФОТО)

Скршен од болка пристигна во болница: Братот на Дарко Лазиќ откри дали ќе му биде ампутирана ногата на пејачот (ФОТО)

Дарко Лазиќ вчера е опериран во болницата во Земун, а ноќта по операцијата пројде без поголеми компликации.

Во болницата утрово стигнаа братот Драган, мајката Бранка како и пријателите на пејачот.

-Ампутација на ногата нема да има, Дарко е подобро и е во стабилна состојба, изјави братот на Дарко за српски Телеграф.

Инаку пејачот се уште се наоѓа на одделот за интензивна нега во клиничкиот центар во Земун.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС