недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Скромно и уникатно – Меган и Хари за годишнината од брак си подариле нешто што чини ‘5 пари’

Скромно и уникатно – Меган и Хари за годишнината од брак си подариле нешто што чини ‘5 пари’

Меган Маркл и принцот Хари, пред две години, на 19-ти мај го изговорија судбоносното „Да“.

Тие еден на друг за годишница од бракот си врачиле подарок кој е од исклучителна важност за нив. Како што пренесуваат странските медиуми, Меган и Хари еден на друг си подариле работи од памук.

Експертите велат дека памукот е симбол на поврзаност и време кое ќе ве направи пофлексибилни, и сигурно поради тоа се одлучиле за ваков подарок.

Извор близок на парот рекол дека Меган и Хари својата годишнина од бракот ја прославиле мирно, со синот Арчи.

Коронавирус